4 KROKI, ABY USUNĄĆ TŁUSTE PLAMY Z SUKIENKI.

girl-g66ee7632c_1920

OTO 4 KROKI, ABY USUNĄĆ PLAMY Z SOSU BARBECUE Z KOSZUL, SPODNI I SUKIENEK.

 

Krok 1. Usuń nadmiar sosu barbecue z ubrania

Za pomocą łyżki delikatnie zbierz sos barbecue z tkaniny. Sosu, który już wsiąkł w tkaninę, nie da się usunąć, ale przynajmniej zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się plamy na inne ekskluzywne sukienki.

 

Krok 2. Spłucz zimną wodą

Przepuść zimną wodę przez spód plamy tak szybko, jak to możliwe. Nie używaj gorącej wody, ponieważ gorąca woda może jeszcze bardziej utrudnić, jeśli nie uniemożliwić usunięcie plamy. Wetrzyj płynny detergent do prania w zaplamioną część tkaniny. Chcesz, aby obie strony były całkowicie przemoczone. Powodem stosowania płynnego detergentu do prania jest to, że bardzo dobrze usuwa tłuste i tłuste części sosu barbecue, które próbują przykleić się do włókien odzieży.

 

Krok 3. Użyj odplamiacza

Zastosuj odplamiacz (spray lub płyn) według własnego uznania i pozostaw go na co najmniej dziesięć minut przed praniem. Najlepiej nałożyć odplamiacz na obie strony tkaniny, aby mieć pewność, że zaplamiona ekskluzywna odzież damska jest całkowicie pokryty. Pamiętaj, aby wyprać tkaninę w ciągu 20 minut od nałożenia odplamiacza. Jeśli ubranie jest białe, możesz zastosować łagodny środek wybielający, taki jak biały ocet. Pamiętaj, aby później dobrze spłukać. Należy pamiętać, że nawet łagodne produkty wybielające mogą usunąć kolor odzieży. Jeśli martwisz się tym, najlepiej pominąć tę część.

 

Krok 4. Namocz w ciepłej wodzie, jeśli kroki 1 – 3 nie powiodą się

Jeśli z jakiegoś powodu plama pozostanie, wetrzyj w nią płynny detergent do prania i zanurz w ciepłej wodzie na około 30 minut. Dobrze wypłucz przed ponownym praniem i pozostaw ekskluzywne sukienki wieczorowe do wyschnięcia, aby upewnić się, że cała plama została usunięta.

 

Krok 5. Bonus: Zostaw to profesjonalistom!

Jeśli zdecydujesz się wykonać te kroki, pamiętaj, że im dłużej traktujesz plamę i jeśli nie traktujesz jej właściwie, tym bardziej prawdopodobne jest, że wtopi się ona na stałe w tkaninę. Eksperci od czyszczenia, tacy jak pralnie chemiczne, są lepiej przygotowani do usuwania wszelkich plam. Szansa na całkowite usunięcie plamy jest większa, jeśli zrobi to ekspert za pierwszym razem. Jeśli po wykonaniu tych czynności zauważysz, że plama jest nadal widoczna, zalecamy oddanie tego stroju do profesjonalnej pralni chemicznej (dostawa) . Specjaliści od usuwania plam są gotowi zająć się każdą plamą. Krok 1 jest nadal zalecany, ale unikaj dalszego leczenia (zwłaszcza pocierania!) zabrudzonego obszaru.

 

A teraz, kto jest gotowy na burgery?

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *