7 Zaskakujących sposobów na uniknięcie problemów z szambo.

septic-tank-g749ff93db_1280

1. Uważaj, gdzie parkujesz

Szamba są w ziemi, często niedaleko domu. Ponadto rury prowadzące od szamba do odpływu są również na całym podwórku. Parkowanie samochodu na szambie, głównej linii prowadzącej do szamba lub rurach prowadzących do odpływu może spowodować poważne uszkodzenie szamba. Dowiedz się, gdzie znajduje się szambo i drenaż, aby uniknąć tych szkód.

2. Przestań korzystać z utylizacji śmieci

Wywóz śmieci wysyła odpady stałe do szamba. Chociaż szamba zatrzymują odpady stałe, odpady te muszą mieć okresowy odpływ ze zbiornika.

Korzystanie z utylizacji powoduje wysyłanie dodatkowych odpadów do zbiornika, co może wymagać częstszego korzystania z kanalizacji. Jeśli zbiornik nie jest wystarczająco często pompowany, odpady stałe znajdujące się w zbiorniku mogą zatkać drenaż. Jeśli potrzebujesz wywozu śmieci, kup taki, który jest kompatybilny z szamba.

3. Pamiętaj o kształtowaniu krajobrazu

Kształtowanie krajobrazu może bardzo obciążać szambo, podobnie jak pojazd. Jeśli instalujesz nową architekturę krajobrazu na swojej posiadłości, unikaj umieszczania ciężkich elementów architektury krajobrazu bezpośrednio nad szambo. Obejmuje to kostkę brukową, bloki betonowe i ciężkie skrzynki ogrodowe wypełnione ziemią.

Jeśli dodasz te funkcje do swojego trawnika, zaplanuj rozmieszczenie systemu septycznego, pola drenażowego i linii głównej. Zrobienie tego z wyprzedzeniem pomoże ci zdecydować, gdzie możesz bezpiecznie umieścić ciężkie elementy krajobrazu.

4. Nigdy nie spłukuj produktów, które można spłukiwać

Podczas zakupów takich produktów, jak pieluchy, żwirek dla kotów, chusteczki jednorazowe lub tampony, możesz natknąć się na produkty oznaczone jako nadające się do spłukiwania. Uważaj na te produkty, ponieważ nie wszystkie z nich mogą być bezpieczne dla szamba.

Przedmioty nadające się do spłukiwania mogą napełnić szambo w taki sam sposób, w jaki stała żywność może wypełnić szambo. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa szamba jest spłukiwanie tylko papieru toaletowego, ludzkich odchodów i ścieków.

5. Trzymaj produkty antybakteryjne poza zbiornikiem

Szamba są pełne bakterii. To może brzmieć jak zła rzecz, ale tak nie jest. Bakterie pomagają utrzymać funkcjonowanie zbiornika, rozkładając odpady stałe i zamieniając je w płyn. W rzeczywistości, gdybyś wyeliminował bakterie w zbiorniku, przestałby on funkcjonować.

Chociaż trudno byłoby pozbyć się wszystkich bakterii w zbiorniku, możesz spłukać niektóre produkty, które mogą znacznie zmniejszyć zawartość bakterii w zbiorniku. Oto, czego nie należy spłukiwać w zbiorniku:

  • Leki
  • Wybielacz
  • Mydło antybakteryjne
  • Sanityzer dłoni
  • Detergenty na bazie wybielaczy
  • Inne produkty antybakteryjne

Jeśli nie masz pewności co do produktu, zapytaj technika szamba lub wykonawcę. Twój specjalista od szamba może pomóc ci zdecydować, które produkty są i nie są bezpieczne dla twojego szamba.

6. Przestań spłukiwać fusy z kawy do kanalizacji

Niektórzy uważają, że fusy z kawy są dobre dla ich drenów. Powszechny mit głosi, że fusy z kawy usuwają chodaki, a fusy z kawy mają właściwości dezodoryzujące, które mogą utrzymać świeży zapach odpływu.

Nie jest jasne, czy istnieje w tym jakakolwiek prawda. Jeśli jednak posiadasz szambo, spłukiwanie fusów z kawy wypełni zbiornik ciałami stałymi i spowoduje potencjalne zatkanie. Utrzymuj odpływy w czystości, stosując sitka odpływowe, kosze odpływowe i filtry odpływowe.

7. Nie spłukuj środka do udrażniania odpływów

Chemiczne środki do czyszczenia odpływów mogą zaszkodzić bakteriom w szambie. Jeśli musisz wyczyścić odpływy, użyj świdra hydraulicznego, aby wykonać zadanie. Świder hydrauliczny to stosunkowo niedrogi produkt wielokrotnego użytku, który może utrzymać czystość odpływu bez użycia chemikaliów. Jeśli twój odpływ jest zatkany, skontaktuj się z hydraulikiem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *