Jakie zadania dzieci mogą podjąć na obozie letnim.

pexels-rodnae-productions-8082902

DLACZEGO DZIECI W OGÓLE MAJĄ BRAĆ NA SIEBIE OBOWIĄZKI I OBOWIĄZKI NA KOLONIACH LETNICH?

Otóż obozy letnie na nich, dzieci i opiekunowie tworzą wspólnotę. Mieszkają razem na małej przestrzeni i spędzają razem czas. Społeczność oznacza również bycie dla siebie nawzajem i wzajemną obronę. Strefa komfortu rodziny, w której rozpieszcza się wiele dzieci, zostaje podniesiona w dni obozów letnich. Dzieci powinny i muszą robić, co do nich należy, aby zapewnić, że życie w społeczności działa.

Częścią tego postu może być również wykonywanie paskudnych zadań. Może to obejmować sprzątanie toalety i prysznica, zbieranie śmieci i pomoc w kuchni. Jako część społeczności, nie tylko dzieci powinny pomagać, ale także liderzy grup. Razem – wsparte muzyką i zabawą – przechodzą nawet „najgorsze” i „nieprzyjemne” usługi.

JAKIE USŁUGI SĄ DOSTĘPNE?

Od wielu lat na obozie świadczę następujące usługi dla dzieci (i opiekunów):

CZYSZCZENIE TOALETY

Ta usługa zwykle na pierwszy rzut oka wydaje się zniechęcająca, ale nie musi taka być. Tym bardziej, że nie oznacza to tylko umycia toalety, ale całe zaplecze sanitarne musi zostać wyczyszczone. Zwłaszcza jeśli półkolonie trwają dłużej niż dwa, trzy dni, łazienka i toalety powinny być sprzątane codziennie.

OBSŁUGA KUCHENNA

Dzieci mogą również pomóc w przygotowywaniu posiłków. Krojenie warzyw, nakrywanie stołów, sprzątanie namiotu jadalnego i wycieranie stołów po posiłku to klasyczne obowiązki kuchenne.

STRAŻ NOCNA

Czy wszyscy są już w łóżkach i czy nikt nie kradnie obozowej flagi, to typowe pytania zadawane przez nocną straż. W zależności od wieku grupy czuwanie może trwać od 30 do 120 minut. Nadzorcy powinni służyć przez resztę nocy.

INNE USŁUGI

Nasza „inna służba” miała za zadanie rozpalić ognisko i ogólnie posprzątać pole namiotowe. Może to obejmować opróżnianie koszy na śmieci i wynoszenie odpadów szklanych. Może lepszym określeniem byłaby obsługa zamówień. Producent oferuje pływanie dla niemowląt i inne zajęcia.

NIE POZWÓLCIE, ABY DZIECI SŁUŻYŁY SAME

Kiedy opiekunowie biorą na siebie obowiązki razem z dziećmi i przekazują zabawę w tej sprawie, nawet najbardziej nieprzyjemne obowiązki stają się znośne. Ważne z mojego punktu widzenia: usługi nie powinny być karą , ale powinny być zapośredniczone w ramach życia społecznego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *