Kiedy rozpocząć proces instalacji szamba

szambo-betonowe(5)

Czy kupujesz nieruchomość, aby zbudować dom, który będzie wymagał szamba? Możesz mieć pytania dotyczące procesu.

Jeśli niedawno kupiłeś nieruchomość lub myślisz o zakupie gruntu, instalacja systemu szamba jest czymś do rozważenia. Gdzie się udać, aby dowiedzieć się, czy na kupowanej nieruchomości można zainstalować szambo? Gdzie instaluje się system septyczny na ziemi? Kiedy instaluje się system septyczny podczas nowej budowy?

Skrócona lista procesu instalacji systemu septycznego:

  1. Sprawdź lokalne władze
  2. Sprawdź glebę, czy ziemia
  3. Złóż wniosek o pozwolenie na szambo
  4. Uzyskaj wycenę od nas

Kilka rzeczy do rozważenia przy oglądaniu nieruchomości

Idealnie, system septyczny powinien być zainstalowany na równym podłożu (i, jeśli to możliwe, na wysokim terenie), aby uniknąć zalania i przesiąkania. Najlepiej unikać obszarów, które są pełne drzew – korzenie drzew uwielbiają szamba i linie pól i staraj się trzymać z dala od stromych zboczy lub innych przeszkód, takich jak duże skaliste obszary.

Pierwszy krok – sprawdź lokalne przepisy.

Przepisy dotyczące szamba mogą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania. Skontaktuj się z lokalnymi władzami, aby dowiedzieć się, czego wymagają. Poproszą o adres nieruchomości i numer działki.

W stanie możesz zacząć od skontaktowania się z Wydziałem Zasobów Wodnych lub odpowiednim terenowym biurem ochrony środowiska . Niektóre rekordy hrabstwa są teraz dostępne online.

Dalej – Sprawdź jakość gleby

Jakość gleby jest ważna przy określaniu miejsca instalacji szamba. Pamiętaj, że szambo odprowadza wszystkie ścieki z twojego domu do szamba . Po dostaniu się do zbiornika odpady stałe opadają na dno, a ciecz wypływa do linii polowych (zwanych także polem drenażowym). Pole drenażu jest jak gigantyczny filtr, więc im bardziej chłonna gleba, tym lepiej. Test powie ci jakość gleby. Jeśli nieruchomość nie ma zarejestrowanego testu, będziesz musiał współpracować z naukowcem zajmującym się glebą, aby przeprowadzić badanie nieruchomości. Stan lub hrabstwo powinno mieć listę licencjonowanych naukowców.

Złóż wniosek o pozwolenie szambiarskie

Po złożeniu wniosku o pozwolenie władze przyjdą, obejrzą nieruchomość i powiedzą, jakie rodzaje systemów można zainstalować i gdzie zainstalować system szamba. Może istnieć obszar główny i obszar drugorzędny. Inspektor dostarczy szczegółowy raport wymagań.

Skontaktuj się z licencjonowanym instalatorem systemów szamba

Teraz możesz skontaktować się z , a jeden z naszych ekspertów przyjedzie, spojrzy na twoje pozwolenie z wymaganiami i przedstawi wycenę instalacji szamba.

Pamiętaj, wybierając wykonawcę, upewnij się, że jest on licencjonowany przez państwo. Do wyboru jest wielu wysokiej jakości wykonawców i firm – niektórzy instalują tylko systemy szamba, a inni tylko konserwują istniejące. Skontaktuj się z – zajmujemy się instalacją i konserwacją szamba. Wierzymy w nawiązywanie relacji z naszymi klientami. Po zainstalowaniu zostaniesz dodany do naszej usługi przypomnień . Ta usługa jest bezpłatna i otrzymasz przypomnienie, kiedy nadejdzie czas na konserwację systemu septycznego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *