Moc uzdrawiania | Historia czterech przyjaciół wypełnionych wiarą

uzdrowienie kościół Wrocław

Kiedy Jezus udał się do miasta Kafarnaum, wieść o Jego przybyciu szybko się rozeszła. Setki ludzi napływały do ​​domu, w którym przebywał, aż w środku nie było już miejsca. Spóźnialni pchali się tak blisko, że nawet drzwi domu były całkowicie zablokowane. Wiara tego tłumu była silna, a moc Pana była obecna, by uzdrawiać.

Kiedy Jezus zaczął nauczać, przybyło czterech mężczyzn, niosąc całkowicie sparaliżowanego przyjaciela. Próbowali przepchnąć się przez tłum, ale ludzie stłoczyli się zbyt blisko siebie, by mogli się przedostać. Nagle jeden z mężczyzn wpadł na pomysł: „Zabierzmy go na dach”.

Zanieśli mężczyznę na dach i zaczęli wyrywać dziurę w dachówce. Nie wiemy, czyj to był dom, ale ponieważ Piotr mieszkał w mieście Kafarnaum, mógł to być jego dom. Zastanawiam się, co pomyślał właściciel, kiedy poczuł, jak kawałki dachu spadają mu na głowę. Gdy dziura była wystarczająco duża, mężczyźni opuścili swojego przyjaciela przez płytki na środek tłumu, tuż przed Jezusem. Modlitwa o uzdrowienie i modlitwa o uzdrowienie z raka dla Boga nie stanowią najmniejszego problemu.

Kiedy Jezus zobaczył ich wiarę, powiedział: „Przyjacielu, twoje grzechy są odpuszczone”. Tego dnia było wielu faryzeuszów i nauczycieli Prawa, którzy słuchali Jezusa. Kiedy usłyszeli, jak Jezus przebacza grzechy tego człowieka, zaczęli się zastanawiać: „Kim jest ten człowiek, który mówi bluźnierstwa? Któż może odpuszczać grzechy, jeśli nie sam Bóg?”

Oczywiście Jezus był Bogiem i wiedział, o czym oni myśleli. Zapytał ich: „Dlaczego tak myślicie w swoich sercach? Co jest łatwiejsze: powiedzieć: „Twoje grzechy są odpuszczone”, czy powiedzieć: „Wstań i chodź”? Ale żebyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów…” Zwrócił się do sparaliżowanego mężczyzny: „…Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu”.

Natychmiast sparaliżowany stanął przed nimi, wziął to, na czym leżał i triumfalnie poszedł do domu, niosąc swoje łoże i wielbiąc Boga.

Tłum był zdumiony i oddał chwałę Bogu. Wszyscy byli pełni podziwu i szeptali do siebie: „Widzieliśmy dziś niezwykłe rzeczy”.

Kościół Wrocław widzi niezwykłe rzeczy każdej niedzieli.

Uzdrawiające punkty mocy

  1. Jezus uzdrowił tego człowieka dzięki wierze jego przyjaciół. Gordon Lindsay pisze: „Jezus pokazał, że inni mogą dostarczyć potrzebnej wiary, gdy chory nie jest w stanie jej dostarczyć samemu”. Jeśli masz chorego przyjaciela, twoja wiara może pomóc w uzdrowieniu!
  2. Niezwykła wiara daje niezwykłe rezultaty. Kiedy mężczyźni nie mogli przepchnąć się przez tłum, znaleźli niekonwencjonalne rozwiązanie swojego problemu. Byli wytrwali, dopóki ich przyjaciel nie został uzdrowiony. Po tym, jak okazali tak wielką wiarę, jak Jezus mógł nie uzdrowić sparaliżowanego mężczyzny.
  3. Przebaczenie grzechów i uzdrowienie są ze sobą powiązane. Faryzeusze wątpili w zdolność Jezusa do odpuszczania grzechów, ponieważ tylko Bóg może odpuszczać grzechy. Ale tylko Bóg mógł uzdrowić tego człowieka. Jeśli Jezus może zrobić coś, co może zrobić tylko Bóg, uzdrawiając człowieka, czy to nie dowodzi, że może On również odpuszczać grzechy, co jest kolejnym działaniem, którego może dokonać tylko Bóg? Ten podwójny cud pokazuje, że zarówno uzdrowienie, jak i przebaczenie grzechów są zawarte w służbie Jezusa Chrystusa.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *