Problemy z odwadnianiem szamba betonowego.

szamba betonowe 4613

Szamba betonowe to wygodny i przyjazny dla środowiska sposób na usuwanie odpadów z gospodarstw domowych lub firm. Jak w każdym skomplikowanym urządzeniu, kilka elementów współpracuje ze sobą, aby zapewnić optymalne przetwarzanie. Jeśli jakikolwiek element twojego systemu septycznego nie działa prawidłowo, ostatecznie będzie to miało efekt domina na inne części.

Na początku możesz zauważyć, że woda w zlewie, prysznicu lub toalecie powoli odpływa. W przeciwnym razie na zewnątrz lub z kanalizacji może wydobywać się nieprzyjemny zapach. Jeśli towarzyszą temu mokre plamy na trawniku lub nieoczyszczone ścieki, masz problem z polem drenażowym .

Co powoduje problemy z drenażem?

Pole drenażowe ma na celu umożliwienie uzdatnionej wodzie ze szamba ponownego przedostania się do środowiska. Jednakże, jeśli twój system septyczny jest nadmiernie używany, nie pozwala to na odparowanie lub rozproszenie wilgoci w glebie. Zbyt duży odpływ powoduje powstawanie lepkiego osadu i może cofać linię prowadzącą od zbiornika do pola odwadniającego. Podobnie nadmierne opady deszczu lub powodzie mogą uniemożliwić prawidłowe zakończenie cyklu oczyszczania septycznego.

Nieumyślne użycie pola ługowania jako parkingu awaryjnego lub ustawienie mebli ogrodowych może spowodować problemy z odwadnianiem. Pole melioracyjne składa się z bocznych linii, rur i rowów. Zgniecenie któregokolwiek z tych elementów lub zagęszczenie gruntu ogranicza prawidłowe działanie.

Zalecamy regularne pompowanie systemu. Harmonogram konserwacji będzie zależał od liczby osób regularnie korzystających z kanalizacji. Awaria pola drenażowego to tylko jeden z problemów, które mogą wyniknąć z przeciążonego systemu septycznego, więc upewnij się, że regularne pompowanie jest priorytetem.

Nawet jeśli odpowiednio utrzymasz swoje pole odwadniające, w końcu ulegnie ono starzeniu. Pola ługujące mają zwykle żywotność około trzydziestu lat i można zauważyć, że z czasem coraz częstsze stają się kopie zapasowe i powolny drenaż.

Napraw, nie wymieniaj

Wiele firm świadczących usługi septyczne natychmiast zachęci Cię do całkowitej wymiany pola drenażowego przy pierwszych oznakach problemu. Jest to jednak kosztowne i często niepotrzebne. Dysponujemy umiejętnościami i sprzętem do skutecznej i ekonomicznej naprawy pola ługowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *