mydła naturalne

Triklosan stosowany jako środek antybakteryjny w mydłach do rąk. Dobra wiadomość jest taka, że FDA ostatecznie zakazała stosowania tej substancji chemicznej we wrześniu 2016 r. i dała producentom rok na wycofanie z rynku produktów zawierających tę substancję chemiczną lub znalezienie sposobu na jej przeformułowanie.

Oznacza to, że prawdopodobnie nie będziesz musiał się tym martwić. Jeśli jednak nadal nie jest to zakazane w Twoim miejscu zamieszkania, najlepiej unikać triklosanu, ponieważ z biegiem czasu ma on tendencję do gromadzenia się w organizmie i powoduje brak równowagi hormonalnej oraz toksyczność układu narządów.

Cechy „dobrego” naturalnego mydła w kostce

Naturalne mydła w kostkach niosą ze sobą szereg korzyści zarówno dla naszej skóry, jak i środowiska. Po prostu spójrz, co tracisz.

Żadnych chemikaliów

W większości przypadków komercyjne mydła zawierają różne toksyczne i szkodliwe chemikalia, takie jak ftalany, fosfor, produkty petrochemiczne, triklosan i wiele innych. Składniki te są wyjątkowo szkodliwe dla skóry i środowiska. Naturalne mydła w kostkach nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i składników syntetycznych. Dzięki temu działa bardziej kojąco na skórę.

mydła naturalne

Zapachy olejków eterycznych

Mydła organiczne zawierają olejki eteryczne, takie jak lawenda, trawa cytrynowa czy mięta pieprzowa, które nie tylko dodają przyjemnego zapachu, ale także nadają mydłu właściwości antybakteryjne. Teraz porównaj to ze zwykłymi mydłami, które często zawierają sztuczne zapachy zawierające składniki powiązane z brakiem równowagi hormonalnej, problemami z reprodukcją, a nawet rakiem.

Wolne od okropności

Mydła naturalne są przyjazne dla zwierząt, ponieważ nie wymagają testów na zwierzętach podczas produkcji. Dlaczego? Ponieważ nie zawierają żadnych toksycznych substancji chemicznych, nie ma potrzeby testowania ich bezpieczeństwa. Naturalne mydła w kostkach produkowane są na bazie olejków roślinnych i jeśli zawierają smalec, uczciwi producenci dbają o to, aby było to widoczne na etykiecie.

Odżywiaj skórę

Mydła organiczne powstają na bazie olejków eterycznych, przypraw i ziół. Są to całkowicie naturalne składniki wybrane ze względu na ich właściwości regeneracyjne i lecznicze. Ponieważ nie zawierają ostrych chemikaliów, organiczne kostki mydła mogą nawet pomóc w przypadku chorób skóry, takich jak trądzik, egzema i oparzenia słoneczne.

Ulegające biodegradacji

Naturalne mydła w kostkach nie zawierają agresywnych środków chemicznych, które mogłyby stanowić zagrożenie dla organizmów wodnych. Poza tym przy ich produkcji nie używano żadnych pestycydów. Należy jednak pamiętać, że nawet mydło biodegradowalne jest nadal mydłem, dlatego nigdy nie należy go używać ani wyrzucać w pobliżu naturalnych zbiorników wodnych. Musi wejść w ziemię.

naturalne mydła

Bezpiecznym sposobem użycia go na zewnątrz jest napełnienie wiadra wodą z mydłem i wykąpanie się w odległości co najmniej 200 stóp od jeziora lub strumienia. Kiedy skończysz, wykop dół o głębokości około 9 cali i wylej wodę z mydłem. Umożliwi to bakteriom znajdującym się w substancji stałej biodegradację mydła.

Zrównoważone opakowanie
Wygoda i bogata piana odstraszyły wiele osób od kostek mydła na rzecz produktów butelkowych. Jednakże opakowania papierowe nadają się w 100% do recyklingu, a sam proces recyklingu jest mniej energochłonny. Prawdziwe kosmetyki ręcznie robione w kostkach są dostarczane w opakowaniach z papieru pochodzącego z recyklingu, który nadaje się do kompostowania i recyklingu.

Wspieraj małe firmy

Jakie jest najlepsze miejsce na zakupy mydeł w kostkach wykonanych z organicznych składników? Lokalne targi rolne i jarmarki rzemiosła. W miarę jak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń dla środowiska związanych z mydłami przemysłowymi, chałupnicza produkcja domowych mydeł organicznych zyskuje na popularności. Możemy wspierać ekologicznie myślących przedsiębiorców, wybierając ich produkty zamiast sztucznych mydeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *