Rzadkie techniczne oznaczenia światłowodów

światłowód FTTX

Co oznacza światłowód FTTR?

Oznacza światłowód do routera, pokoju lub radia. FTTR ma trzy znaczenia. Po pierwsze, FTTR (Fiber to the Router) to światłowodowa linia internetowa łącząca dostawcę usług internetowych z routerem w domu lub biurze klienta. Po drugie, FTTR (Fiber to the Room) to wielokrotna linia FTTH (Fibre to the Home), która jest rozprowadzona w domu do wielu linii światłowodowych, każda dla innego pomieszczenia. Po trzecie, FTTR (Fiber to the Radio) to linia światłowodowa, która dociera do stacji bazowej sieci radiowej lub komórkowej, ale nie dociera do rzeczywistej anteny nadawczej, jak w przypadku FTTA (Fiber to the Antenna lub Fiber to the Air).

Architektura sieci światłowodowej X, FTTH (światłowód do domu lub domu) i FTTR (światłowód do routera, pokoju lub radia), natomiast Światłowód FTTX zawiera w sobie FTTH i FTTR.

Światłowód FTTB – czym jest?

Oznacza światłowód do budynku, piwnicy lub firmy
W FTTB światłowodowa linia internetowa dociera do wewnętrznej części budynku biznesowego lub mieszkalnego i jest zwykle zakończona w skrzynce przyłączeniowej światłowodu w piwnicy budynku. Dlatego też FTTB (ang. Fiber to the Building) określa się zwykle mianem światłowodu do piwnicy lub światłowodu do biznesu, gdy budynek należy do korporacji.

światłowód FTTX

Światłowód FTP

Oznacza światłowód do lokalu lub włókno do słupa
FTTP to termin zwykle używany w odniesieniu do topologii architektury Fibre to the Premises w infrastrukturze sieci światłowodowej. Odnosi się do światłowodowej linii internetowej, która dociera do wewnętrznej strony ogrodzenia terenu firmy lub wewnętrznej strony wielobudynkowego kompleksu mieszkalnego. Termin FTTP jest stosunkowo obszerny i obejmuje wiele innych topologii sieci światłowodowych, takich jak: FTTB (światłowód do budynku), gniazdo FTTH (światłowód do domu), FTTD (światłowód do biurka/drzwi), FTTF (światłowód do podłogi). ) i FTTR (światłowód do routera).

Co to jest światłowód FTTS?

Oznacza światłowód na ulicę
FTTS to topologia architektury infrastruktury szerokopasmowej, w której światłowodowa linia internetowa jest zakończona w odległości maksymalnie 200 m, w połowie drogi między klientem a szafą dystrybucyjną. Termin FTTS (Fiber to the Street) jest używany, gdy punkt zakończenia światłowodu znajduje się bliżej szafy, jak w przypadku FTTC, i zbyt daleko od klienta, jak w przypadku FTTH lub FTTP. FTTS może również oznaczać Światłowód do Abonenta, jako alternatywny termin odnoszący się do FTTH (Fiber to the Home) lub FTTP (Fibre to the Premises).

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *